מרכז הפעו"ט
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר

מעגלים - יחידה לטיפול בילדים בסיכון

מעגלים הינה יחידה טיפולית המהווה חלק מהיחידה להתפתחות הילד בקהילה של מרכז הפעו"ט. יחידת מעגלים מטפלת במשפחות המתמודדות עם נסיבות חיים מורכבות מאד, להן ילדים בגיל הרך הנמצאים בסיכון התפתחותי.

 

מטרת היחידה לתת מענה טיפולי למשפחות המופנות על ידי הרווחה והקהילה, משפחות שעקב מורכבותן אינן מצליחות לצרוך את השרותים המוצעים לטיפול בילדים בקהילה, להגיע אליהם או להתמיד בטיפול. לכל משפחה נבנית מעטפת טיפולית רב-מקצועית ייחודית, גמישה ואינטנסיבית המתייחסת למכלול הבעיות של המשפחה עם דגש על טיפול ביחסי הורה ילד ובבעיות ההתפתחות של הילדים. הטיפול שם דגש על פיתוח יכולות התמודדות, משחק, שפה, ותקשורת כמו גם התמודדות עם קשיים רגשיים, לצד פיתוח יכולות הוריות וחוויות מיטיבות. כיוון שההתייחסות היא לכל המשפחה התכנית מתייחסת גם ליחסים בין האחים ולחיזוק אחאות בונה.

 

יחד עם הטיפולים ההתפתחותיים והרגשיים התוכנית משלבת לווי לשירותים אחרים כמו מעון יום או קופות חולים, לווי סוציאלי לשרותים אחרים בקהילה, תוך שיתוף פעולה הדוק עם עו"ס המשפחה מלשכת הרווחה, כדי לשלב את כל אלה יחד. הטיפול נעשה בכל מקום המתאים למשפחה ולמטרות הטיפול.

 

התכנית ממומנת ע"י תורם אנונימי, קרן פעמי תקוה ועירית טירת כרמל - אנו מודים להם מקרב הלב על ההבנה בחשיבות פעילותנו למען הילדים והמשפחות.

 

צוות תכנית מעגלים:

 

אילה אורן - עו"ס קלינית, מנהלת היחידה

שלי יובל בהרב - מטפלת באמנות, מטפלת רגשית

מוריה בוסק - מרפאה בעיסוק

נגה בר זיו אברהם – קלינאית תקשורת

לבנה כץ – פסיכולוגית קלינית, מטפלת רגשית.

דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד