מרכז הפעו"ט
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר

תכניות להורים ותינוקות

במסגרת המרכז מתקיימות שלל פעילויות המיועדות להורים ולתינוקות בשנה הראשונה לחייהם. אנו סבורים כי לשנה הראשונה בחיי התינוק יש השפעה קריטית על התפתחותו בעתיד. מטרת התכניות השונות שלנו להורים ותינוקות היא לאפשר להורים לתמוך בהתפתחות של ילדיהם.

 

 בתכניות שלנו הורים מקבלים

 

1. ידע על התפתחות התינוק: בתחומי הגרייה, המוטוריקה, השפה הקוגניציה, הבריאות והתווך.

2. מערכת תומכת לשאלות שמתעוררות החל מהשלבים המוקדמים ביותר.

3. נגישות לחומר מקצועי כתוב, למחקרים חדשים ולצריכת שירותים בתחום התפתחות הילד בגיל הרך.

 

 

 

התכנית פועלת בכמה מסגרות:

 

1. הדרכות ביתיות שעת הדרכה אחת לשבוע, בבית המשפחה למשך מס' מפגשים בהתאם לצרכי המשפחה.

 

2. "זמן ביחד" כל שבוע (יש לתאם הגעתכם מראש) למשך שעה וחצי, למשחק חופשי, פעילות חוויתית וסדנאות להורים בחדר פעילות מותאם לתינוקות. ימי שני 10:30-12:00 3.

 

3. קבוצת "נגיעות ראשונות" - קבוצת הורים ותינוקות המשלבת פעילות חווייתית בשיר, תנועה ומגע: תינוקות מלידה זקוקים למגע וקירבה. הרבה לפני שלקשר יש מילים, יש חיבור של תנועה, מבט, קולות. חלקים רגשיים, חברתיים ומילוליים מתפתחים מתוך אותן התנסויות וחוויות. מתוך הסתכלות זו, בנינו תוכנית המשלבת תנועה, מגע וצליל, תוך דיאלוג מפרה עם ההורים על התכנים והחוויות שלהם. הקבוצה מתאימה להורים עם תינוקות מגיל לידה עד חצי שנה.

 

 4. סדנאת "עיסוי תינוקות" - סדנה של חמישה מפגשים להורה ותינוק המועברת ע"י 2 מדריכות הורים שעברו ההכשרה מיוחדת מטעם העמותה הבינלאומית לעיסוי תינוקות. מטרת הסדנה היא קידום מגע תומך ואוהב בין הורים וילדיהם.

 

 5. איתורים והדרכה בטיפות חלב – מרפאה בעיסוק או פיזיוטרפיסטית מאתרות ביום קבוע בשתי טיפות חלב בעיר. הפעילות במסגרת זו מתקיימת בשיתוף ובהדרכת המחלקה הטיפולית במרכז הפעו"ט. התכנית כולה פועלת בשיתוף עם הלשכה לשירותים חברתיים ועם טיפות חלב בעיר.

 

לפרטים נוספים על מועדי המשחקיות, קבוצות או להזמנת הדרכה ביתית צרו קשר בטל 8575216 - 04

 

 

דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד