מרכז הפעו"ט
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר

אקדמיה להורים

הרצאות "אקדמיה להורים" מתקיימות במרכז אחת לחודש ויכולות להגיע גם אליכם  במסגרת אירועים להורי גנים ומעונות, אירועים בישובים ומועצות ואירועים פרטיים.

 

ההרצאות במגוון נושאים המעסיקים הורים לגיל הרך ומשלבות ידע בתחומי התפתחות הילד והן מועברות בצורה קלילה ובגובה העיניים.

 

לתכניית "אקדמיה להורים" תשע"ט כנסו ללינק

 

לתאום יש לפנות לרכזת המכללה מיקה ריבק שבצ'נקו: merkazhapaot@gmail.com

 04-8575216

 

דוגמאות לנושאים:

 

הורים ילדים ומה שביניהם - המשמעות של היחסים בין מבוגרים לבין ילדים להתפתחות הילד. מדוע יש קשר בין ההתיחסות לילד לבין ההתפתחות שלו.

 

סמכות הורית וגבולות - למה קשה לנו להציב גבולות, למה זה כל כך חשוב דווקא בגיל הרך, ואיך לעשות את זה בצורה נכונה עבורנו ועבור הילד/ה שלנו.

 

נורות אדומות להתפתחות תקינה –  האם הילד שלי מתפתח כראוי?  מאילו סימנים כדאי להתעלם ומה הן נורות אדומות? האם ומתי כדאי לאבחן? למי לפנות?

 

מאחורי המסך - בטאבלט, בטלוויזיה או בסמארטפון של אמא – הילדים שלנו נמשכים למסכים. אבל מה ההשפעה של המסך על ההתפתחות הרגשית, השכלית והפיסית של ילדים? עד כמה - ואיך - להגביל שימוש במסכים? 

 

חינוך לעצמאות – איך לעודד ילדים לעצמאות וללקיחת אחריות

 

לשרוד את גיל שנתיים - בגיל הזה שבו הקטנטנים שלנו הופכים מתינוקות לילדים עולות שאלות חדשות: איך להקנות גבולות בלי לריב כל הזמן? איך לשמור עליהם בלי לגזול מהם את העצמאות? ומה זאת המרדנות הזאת ?!

 

דימוי עצמי - אמנות העידוד וחשיבותו בפיתוח הביטחון העצמי של הילד

 

לישון כמו תינוק - הורים רבים מדווחים שנושא השינה הוא אחד הנושאים שהכי קשים להם בהורות. אם גם אתם זקוקים לכלים שיעזרו לכם לעזור להם לישון, ההרצאה הזאת בשבילכם. (מועבר על ידי יועצת שינה)

 

אחים בדם - מערכת היחסים בין אחים ו/או אחיות היא לרוב מערכת היחסים הארוכה בחיינו. איך נהפוך את מערכת היחסים בין הילדים שלנו לטובה ומשמעותית, כזו שתתמוך בהם לאורך כל חייהם?

 

מעברים והתחלות חדשות בגיל הרך - איך לעזור לילד בקליטה במסגרת חינוכית חדשה 

 

ההתפתחות השפה בגיל הרך - איך לעודד התפתחות שפה תקינה

 

מעגל נשים - בסדנא הזו ניקח רגע רק עבור עצמינו. במרחב נשי אינטימי ובטוח, נחשוב על התפקידים שלנו, כנשים וכאימהות, נדבר על בחירה, על הכיף ועל הקושי, נכיר ונלמד אחת מהשנייה, ונצא חזרה למרוץ עם עוד קצת אוויר לנשימה.

 

"שלום כיתה א" - מה שהורים צריכים לדעת לפני שהילד מתחיל ללמוד בבית הספר.

 

איך באים ילדים לעולם - בסדנה נלמד דרכים בריאות ללמד את ילדינו על הסכמה, גבולות והגוף שלהם. נלמד להבדיל בין התנהגויות מיניות טבעיות להתנהגויות מיניות מדאיגות ונשמע מתי ואיך לספר לילד/ה שלנו איך באים ילדים לעולם.

 

מגדר בגיל הרך-  מה זה בכלל מגדר? מה חשוב לנו ללמד את הילדים שלנו לגבי מה זה להיות בת או בן בחברה? בסדנא נשאל איך לחנך לשיווין מגדרי בעולם ממוגדר ומה קורה כשהילד/ה שלנו חורג/ת מהנורמה המגדרית.

 

אמאאא תשחקי איתי - רבים מאיתנו מבינים כמה חשוב לשחק עם הילד/ה שלנו - גם לקשר וגם להתפתחות של הילד/ה - אבל ברגע האמת אנחנו מגלים שאנחנו לא תמיד יודעים איך. למה לפעמים קשה לנו לשחק עם ילדינו והאם חשוב שגם אנחנו נהנה? איך מייצרים משחק מכלום ואיך להתחבר ליצירתיות ולקסם שהילד/ה חווה במשחק?

 

 יש לכם צרכים או נושאים אחרים? נשמח לתכנן סדנה במיוחד עבורכם.

דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד