מרכז הפעו"ט
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר

אודותינו

מרכז הפעו"ט – מרכז פעילות, העשרה וטיפול לגיל הרך, פועל מזה 30 שנה למינוף תחום הגיל הרך בטירת הכרמל, מתוך הבנה כי השקעה בשנים הראשונות היא קריטית להתפתחות הילד ועתידו ולעתיד הקהילה כולה. המרכז הוקם בשנת 1986 ביוזמת אגף שח"ר במשרד החינוך, ובראשית דרכו עסק בתוכנית הדרכה ביתית שמנתה 30 משפחות בלבד. כיום, מרכז הפעו"ט מהווה מסגרת פעילות שוקקת חיים עבור 800 משפחות ומסגרת מנחה בגנים ומעונות לעוד כ- 1000 ילדים. ייחודיותו של מרכז הפעו"ט הינה בהתבססותו על ידע תיאורטי נרחב וביישומו של ידע זה בתכניות חינוכיות – התפתחותיות המיועדות לילדים, להוריהם ולצוותים חינוכיים בעיר.

למרכז 4 מחלקות עיקריות:

מחלקה טיפולית המפעילה יחידה להתפתחות הילד בקהילה המציעה טיפולים התפתחותיים (קלינאיות תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וטיפול רגשי) לילדי טירת כרמל בגיל הרך בהפניית קופות החולים. כמו כן מקיימת היחידה איתורים לעיכובים התפתחותיים בכל המעונות וטיפות החלב בטירת כרמל.

מעון יום לילדים מגיל שנה ועד 3. המעון מפעיל 4 קבוצות לכ60 ילדים ומהווה מודל נלמד למסגרת איכותית לגיל הרך.

מחלקת הדרכת הורים המציעה הדרכות ביתיות וקבוצות הורים וילדים מסוגים שונים, תכניות הכנה לכיתה א' ועוד. פעילות המחלקה מבוססת על ההבנה כי הקשר עם ההורה הוא אחד המשאבים החשובים ביותר שיש לילד ולכן יש לספק להורים תמיכה בטיפוח הקשר עם הילדים.

מחלקת הדרכה והשתלמויות המציעה הכשרות, ימי עיון, קורסים ושירותי הדרכה עבור צוותים חינוכיים לגיל הרך, מטפלים פרא-רפואיים ואנשי מקצוע אחרים העובדים עם הגיל הרך. פעילותנו היא לכלל אוכלוסיית העיר ובמיוחד לקידום ילדים ממשפחות סוציו-אקונומי נמוך ובמצבי סיכון סביבתי, פיזי ורגשי גבוהים.

המרכז פועל בשותפות עם מחלקת החינוך של עיריית טירת הכרמל והודות לסיוע של קרנות ותורמים מהארץ והעולם.


חזון ועקרונות עבודה

צוות המרכז

דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד